Zielone szkoły – TOP 5 atrakcji

Zielone szkoły – TOP 5 atrakcji

Zielona szkoła to czas integracji i zabawy z rówieśnikami ale również czas nauki i zdobywania nowych umiejętności. Bardzo ważna podczas zielonej szkoły jest aktywność fizyczna na świeżym powietrzu oraz nauka współpracy w zespole. Jest to okazja do nauki praktycznych umiejętności, które z pewnością zaowocują w przyszłości. Ważne jest również miejsce, gdzie zielona szkoła się odbywa. Jednym z lepszych miejsc jest Zawoja – malownicza miejscowość u stóp Babiej Góry, która słynie z niezapomnianych pobytów dzieci i młodzieży. Jakie przykładowe atrakcję będą na was czekać w Zawoi? Oto nasze TOP 5 atrakcji na zielonej szkole:

  • Folk Design – Eko Sianko

Rozwijanie zdolności manualnych u dzieci jest bardzo ważne. Najlepiej sprawdzą się tutaj warsztaty artystyczne, gdzie uczestnicy wykonują własnoręcznie figurki z siana pod okiem twórcy ludowego. Każdy dostaje do dyspozycji siano, nić oraz kolorowe ozdoby, z których tworzy wspaniałą pamiątkę z pobytu. Co można stworzyć na takich zajęciach? Tutaj kluczową rolę gra wyobraźnia! Może to być tak naprawdę wszystko, co przyjdzie do głowy – nasi podopieczni często nas zaskakują swoją pomysłowością.

  • Folklor na wesoło, czyli spotkanie z góralami

Będąc na zielonej szkole w górach obowiązkowym punktem programu jest oczywiście występ górali. Jest to niepowtarzalna okazja, aby poznać tradycję i kulturę, które kiedyś królowały w polskich górach. Uczestnicy będą mieli możliwość posłuchać niesamowitych legend o dziejach zbójników oraz pieśni góralskich. Wszyscy będą mogli uczestniczyć w grach i zabawach oraz poznają pojęcia takie jak parzenice, kierpce czy ciupaga.

  • Park Czarnego Daniela

Zawojskie Safari, czyli Park Czarnego Daniela to jedyne takie gospodarstwo, w którym hodowane są okazałe jelenie i daniele, owce, urocze lamy i koza. Podczas wizyty odbędzie się prelekcja na temat hodowanych zwierząt oraz prezentacja poroży: jeleni, danieli i saren. Na koniec uczestnicy samodzielnie będą karmić zwierzęta, jest to niesamowita zabawa oraz okazja do obcowania, ze zwierzętami, które na co dzień zamieszkują lasy.

  • Aktywna gra terenowa

Gra terenowa to czas, kiedy dzieci uczą się pracy w zespole. Dzielimy uczestników na grupy i wyruszamy na szukanie skarbu! Na wyznaczonej trasie będą czekać zagadki i zadania, które trzeba rozwiązać, aby poznać drogę do skarbu. Jak myślicie, dalibyście radę?

  • Siedziba Babiogórskiego Parku Narodowego

W Zawoi znajduje się siedziba Babiogórskiego Parku Narodowego, co ciekawego tam na was czeka? Uczestnicy zielonej szkoły będą mieli okazję poznać mieszkańców Babiej Góry. Na wystawie muzealnej zobaczą liczne gatunki zwierząt zamieszkujące okoliczne tereny oraz roślinność typową dla obszaru BgPN. Nie zabraknie również prelekcji multimedialnej na temat Beskidów oraz zajęć w ogrodzie doświadczeń.

Jeśli chcesz, aby Twoja zielona szkoła wyglądała właśnie tak sprawdź ofertę Trybała Team.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij