Najciekawsze trasy rowerowe w Polsce

Najciekawsze trasy rowerowe w Polsce

Turystyka rowerowa z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Rozrastająca się infrastruktura dla rowerzystów, zachęca do rowerowych wypraw. Podróżowanie rowerem to uosobienie wolności i niezależności. Jakie trasy rowerowe warto przejechać?

Turystyka rowerowa, czyli nowoczesna forma podróżowania

Polska to piękny kraj, obfitujący w pomniki przyrody, zabytki czy liczne atrakcje. Odkrywanie naszego kraju na rowerze to nie tylko forma wypoczynku, ale również alternatywny sposób na poznanie Polski. Taka forma turystyki pozwala zaoszczędzić pieniądze, których nie musimy wydawać na paliwo. Podróżowanie rowerem to wyraz dbania o środowisko, własny kręgosłup i zdrowie.

Wycieczki rowerowe dają większą swobodę w planowaniu trasy. Można dotrzeć do wielu miejsc, do których dojazd samochodem byłby utrudniony. Jazda rowerem pozwala zwiedzać małe, urokliwe miejscowości czy odkrywać ścieżki wśród pięknych krajobrazów.

W Polsce rozwija się coraz więcej szlaków rowerowych, a obok nich powstają hotele, hostele czy punkty gastronomiczne. Nie ma potrzeby rezerwowania noclegów z dużym wyprzedzeniem. Obok największych szlaków rowerowych, można z łatwością znaleźć bogatą bazę noclegową. To daje dużą swobodę w podróżowaniu.

Najciekawsze polskie trasy rowerowe

Green Velo

Najdłuższa trasa rowerowa w Polsce i w Europie liczy ponad 2 tysiące kilometrów. Przebiegając przez sześć województw, łączy wschodnią i południową część kraju. Jednym z ciekawszych odcinków tej trasy rowerowej, jest odcinek biegnący przez Podkarpacie. Oferuje on niezwykłe widoki na góry, łąki czy doliny. Na trasie można zwiedzić zamek w Łańcucie, Twierdzę Przemyśl, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku czy Bieszczadzki Park Narodowy. To trudny odcinek trasy, dla osób posiadających rowery górskie i lubiących górskie wycieczki.

Rowerowy Szlak Orlich Gniazd

Licząca 160 kilometrów trasa, biegnie przez Kotlinę Krakowską, Małopolską i województwo świętokrzyskie. To również trasa dla miłośników jady na rowerach górskich. Szlak rozpoczyna się w Częstochowie, obok klasztoru na Jasnej Górze i kończy w Krakowie. Po drodze można zwiedzić zamki w Olsztynie, Bobolicach czy Ogrodzieńcu. Oprócz zwiedzania średniowiecznych zamków podziwiać można krajobrazy pełne jaskiń, skałek i lasów.

Szlak rowerowy wzdłuż Bałtyku

Miłośnicy spokojniejszych wypraw rowerowych, mogą wybrać się na wycieczkę wzdłuż Bałtyku. Trasa rozpoczyna się w Świnoujściu i liczy około 500 kilometrów. Jest to część międzynarodowego szlaku Euro Velo 10. W trakcie wycieczki można zwiedzić Kołobrzeg, Darłowo, Ustkę, Łebę, Hel czy Sopot. Szlak kończy się w Gdańsku. Trasa biegnie przez Woliński Park Narodowy, w którym podziwiać można niezwykłą faunę i florę. To trasa w większości utwardzona, choć zdarzają się odcinki leśne. Idealna dla tych, którzy lubią morski klimat oraz świeże powietrze.

Rowerem przez Puszczę Białowieską

Najstarszy i największy las naturalny w Europie zaprasza rowerzystów do skorzystania z licznych tras i ścieżek. Na rowerze przejechać można całą Puszczę. Trasa zaczyna się w Hajnówce, a kończy w Białowieży, gdzie można zwiedzić Muzeum Przyrodniczo-Leśne i Rezerwat Pokazowy Żubrów. Podróż przez Puszczę Białowieską przypadnie do gustu osobom lubiącym kontakt z naturą. To idealny sposób, by uciec od miejskiego zgiełku.

To tylko niektóre trasy rowerowe w Polsce. Jest ich znacznie więcej i każda ma w sobie coś ciekawego. Wystarczy zaopatrzyć się w dobry rower, na przykład na stronie https://roweroweprzymorze.pl, by wyruszyć na pełną inspirujących przygód wyprawę rowerową i odkryć Polskę na nowo.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij