Turystyka z dziećmi, czyli czas dla dzieci i turystyka

Turystyka z dziećmi, czyli czas dla dzieci i turystyka

Dzieci nie potrafią usiedzieć w domu, a ty nie masz pomysłu, jak zorganizować im czas? Mamy dla ciebie sporo propozycji na wyjazdy, krótsze podróże oraz jednodniowe wycieczki.

Gdzie na wakacje z dzieckiem?

W tym roku większość rodzin zostaje w Polsce – wakacje za granicą są zbyt niepewne, a wszelkie obostrzenia związane z epidemią mogłyby stłumić radość podróży. A co wymyślić, aby nie było nudno? Wyjazdy, podróże z dziećmi i pomysły na nie znajdziesz na www.czasdladzieci.pl, gdzie możesz poszukać inspiracji. Choć i my mamy kilka propozycji.

Na dłuższy wyjazdy, polecamy Mazury bądź góry – Beskidy, Karkonosze, Tatry. Aby maluchy mogły się wyszumieć, szukaj lokalizacji nad jeziorem. A czemu nie nad morzem? Ponieważ to najpopularniejszy kierunek wakacyjny w tym roku, co oznacza wielu turystów, tłok. Ciągłe pilnowanie dzieci nie jest wspaniałą atrakcją ani dla nich, ani dla rodziców. 

Proponujemy wynajęcie domku, najlepiej w większym ośrodku. Dlaczego? Ponieważ jest duża szansa, że będzie tam więcej małych gości, rówieśnicy będą mogli się ze sobą bawić. W takim miejscach często są też zorganizowane różne atrakcje, jak plac zabaw, trampolina, więc maluchy mają się czym zająć, gdy rodzice przygotowują śniadanie lub chcą spokojnie poczytać wieczorem. 

Można też zmieniać lokalizację, ale nie rzadziej niż co 3-4 dni, aby dzieci nie zmęczyły się częstymi „przeprowadzkami”. To doskonały sposób, aby zwiedzić różne regiony Polski, poznać nowe miejsca. Taka forma wyjazdu turystycznego nie tylko sprawi, że dowiedzą się czegoś nowego, ale… nie zdążą się znudzić.

Weekendowy wyjazd z dzieckiem

Dwa tygodnie urlopu to nic w porównaniu z dwoma miesiącami wakacji. Szczególnie że maluchy w ostatnim czasie były zmuszone do siedzenia w domu, warto więc wykorzystać każdy nadarzający się wolny weekend.

W tym wypadku nie zawsze jest sens (i możliwość), aby rezerwować cały domek. Za to warto pomyśleć o namiocie, co jest atrakcją samą w sobie. A gdzie? Nie będzie zaskoczeniem, jeśli znowu napiszemy, że w górach lub nad jeziorem. 

Natomiast ciekawymi pomysłami na taki weekendowy wyjazd jest spływ kajakowy, piesza wędrówka po górach lub zwiedzanie atrakcyjnych turystycznie miejsc, jak Kotlinka Kłodzka, czy Szlak Orlich Gniazd. Można też  wyruszyć na weekend do Niemiec, Czech bądź Słowacji, aczkolwiek wtedy trzeba dokładnie sprawdzić obostrzenia związane z koronawirusem.

Jednodniowa wycieczka dla dzieci

Dla tych, którzy mogą pozwolić sobie wyłącznie na jednodniową wycieczkę, również mamy kilka propozycji. Tym, którzy lubią aktywnie spędzać czas, polecamy park liniowy, paintball w lesie, czy też wizytę w ZOO

Pogoda nie sprzyja? Wtedy za kierunek warto obrać Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Myszogród w Zakopanem, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie lub Planetarium w Toruniu. Każde z tych miejsc dostarczy niemałej rozrywki, zarówno dzieciom, jak i… dorosłym. 

No dobrze, emocji wciąż za mało? W takim razie wyciągamy naszą „tajną” broń, czyli największy park rozrywki w Polsce – Energylandia. Znajdą się tam rozrywki zarówno dla najmłodszych, jak i dla nieco starszych dzieci. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij