Najlepsze zielone szkoły w górach

Zielone szkoły najlepiej sprawdzają się w otoczeniu górskich krajobrazów i natury. To dni odpoczynku od szkolnej codzienności i tradycyjnych lekcji w ławce. Warto wybrać miejsce w górach, które zapewni oddech od codziennego zgiełku i ma do zaoferowania w pobliżu górskie szlaki na piesze wędrówki. Przyda się też odpowiedni teren do gier terenowych, ścieżka edukacyjna na spacer i wiele innych. Organizujemy takie wyjazdy od lat i wiemy jak powinny wyglądać. Oferujemy zielone szkoły w Beskidach, tuż u stóp Babiej Góry w malowniczej Zawoi.

Aktywne zielone szkoły w Zawoi

Program zielonej szkoły powinien zawierać różnorodne formy aktywnego wypoczynku. Dzieci i młodzież podczas wyjazdu powinny jak najwięcej korzystać ze świeżego powietrza. Malownicze widoki Zawoi i bliski kontakt z naturą to idealne warunki do wypoczynku i relaksu. Obok naszego ośrodka Zawojka jest boisko oraz plac zabaw dla dzieci, co pozwala na wypełnienie czasu między wycieczkami i zajęciami dodatkową formą aktywności. Wszyscy wiedzą, że ruch to zdrowie, a zielona szkoła w górach to świetny czas na zapewnienie go dzieciom.

Zielona szkoła to zarazem czas na naukę. Najlepiej postawić na kreatywne lekcje przyrody, geografii i biologii, które mogą odbywać się w terenie. Góry, a zwłaszcza Beskidy to doskonałe miejsce na naukę i zabawę. Wycieczki szkolne to połączenie aktywnej edukacji i rekreacji, dlatego nasze zielone szkoły obejmują również różnorodne zajęcia dla dzieci. W programie znajdą się spotkania z ciekawymi ludźmi, twórcami ludowymi, warsztaty manualne i gry terenowe oraz survival. Szczególnie warte uwagi są zajęcia dla dzieci i młodzieży z własnoręcznym wykonaniem pamiątek z pobytu, które można potem zabrać do domu.

Ośrodek idealny na zielone szkoły

Aby zielona szkoła w górach była w pełni udana musi mieć dobrze usytuowany ośrodek. Może na przykład zamieszkać pod Babią Górą. Noclegi w takim miejscu to przygoda i dobre wspomnienia. Właśnie to oferuje Ośrodek Wypoczynkowy Zawojka. Tutaj przeżyjecie niezapomniane spotkania z góralami beskidzkimi i wyruszycie na wycieczkę malowniczymi szlami. Nie lada atrakcją dla uczestników zielonej szkoły jest również wizyta w prawdziwej bacówce i degustacja tradycyjnego oscypka. Wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek i góralską muzyką w tle świetnie integruje grupę. Zielona szkoła w Zawoi to atrakcyjny i niedrogi wyjazd dla dzieci i młodzieży niezależnie od wieku, ponieważ mamy programy dostosowane do wieku i potrzeb uczestników.

Największym atutem Zawoi jest lokalizacja – blisko stąd do różnych pasm górskich i ciekawych miejsc. Dlatego to dobra baza wypadowa na różnego rodzaju wycieczki autokarowe. Przykładowo zieloną szkołę można zabrać do Zakopanego – stolicy oscypka. Tu czekają na zwiedzających atrakcje przyrodnicze, sportowe i kulturowe. Przepiękna panorama z Gubałówki, zwiedzanie miasta i spacer pod słynną Wielką Krokiew. To tylko niektóre atrakcje Zakopanego.

Z Zawoi blisko jest też w malownicze Pieniny. Te piękne, emanujące zielenią góry zachwycają wiele osób. Wizyta w zamku Dunajec w Niedzicy to niezapomniana nauka historii w terenie. Wspaniałe widoki jeziora położonego w górach zapewnią doskonałe zdjęcia pamiątkowe z wycieczki. Atrakcji takiego programu nie sposób wyliczyć. To zresztą tylko przykłady z oferty. Zielone szkoły w górach są po prostu dobrym i niedrogim rozwiązaniem dla każdej szkoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here