Najlepsze zielone szkoły w górach

Najlepsze zielone szkoły w górach

Zielone szkoły najlepiej sprawdzają się w otoczeniu górskich krajobrazów i natury. To dni odpoczynku od szkolnej codzienności i tradycyjnych lekcji w ławce. Warto wybrać miejsce w górach, które zapewni oddech od codziennego zgiełku i ma do zaoferowania w pobliżu górskie szlaki na piesze wędrówki. Przyda się też odpowiedni teren do gier terenowych, ścieżka edukacyjna na spacer i wiele innych. Organizujemy takie wyjazdy od lat i wiemy jak powinny wyglądać. Oferujemy zielone szkoły w Beskidach, tuż u stóp Babiej Góry w malowniczej Zawoi.

Aktywne zielone szkoły w Zawoi

Program zielonej szkoły powinien zawierać różnorodne formy aktywnego wypoczynku. Dzieci i młodzież podczas wyjazdu powinny jak najwięcej korzystać ze świeżego powietrza. Malownicze widoki Zawoi i bliski kontakt z naturą to idealne warunki do wypoczynku i relaksu. Obok naszego ośrodka Zawojka jest boisko oraz plac zabaw dla dzieci, co pozwala na wypełnienie czasu między wycieczkami i zajęciami dodatkową formą aktywności. Wszyscy wiedzą, że ruch to zdrowie, a zielona szkoła w górach to świetny czas na zapewnienie go dzieciom.

Zielona szkoła to zarazem czas na naukę. Najlepiej postawić na kreatywne lekcje przyrody, geografii i biologii, które mogą odbywać się w terenie. Góry, a zwłaszcza Beskidy to doskonałe miejsce na naukę i zabawę. Wycieczki szkolne to połączenie aktywnej edukacji i rekreacji, dlatego nasze zielone szkoły obejmują również różnorodne zajęcia dla dzieci. W programie znajdą się spotkania z ciekawymi ludźmi, twórcami ludowymi, warsztaty manualne i gry terenowe oraz survival. Szczególnie warte uwagi są zajęcia dla dzieci i młodzieży z własnoręcznym wykonaniem pamiątek z pobytu, które można potem zabrać do domu.

Ośrodek idealny na zielone szkoły

Aby zielona szkoła w górach była w pełni udana musi mieć dobrze usytuowany ośrodek. Może na przykład zamieszkać pod Babią Górą. Noclegi w takim miejscu to przygoda i dobre wspomnienia. Właśnie to oferuje Ośrodek Wypoczynkowy Zawojka. Tutaj przeżyjecie niezapomniane spotkania z góralami beskidzkimi i wyruszycie na wycieczkę malowniczymi szlami. Nie lada atrakcją dla uczestników zielonej szkoły jest również wizyta w prawdziwej bacówce i degustacja tradycyjnego oscypka. Wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek i góralską muzyką w tle świetnie integruje grupę. Zielona szkoła w Zawoi to atrakcyjny i niedrogi wyjazd dla dzieci i młodzieży niezależnie od wieku, ponieważ mamy programy dostosowane do wieku i potrzeb uczestników.

Największym atutem Zawoi jest lokalizacja – blisko stąd do różnych pasm górskich i ciekawych miejsc. Dlatego to dobra baza wypadowa na różnego rodzaju wycieczki autokarowe. Przykładowo zieloną szkołę można zabrać do Zakopanego – stolicy oscypka. Tu czekają na zwiedzających atrakcje przyrodnicze, sportowe i kulturowe. Przepiękna panorama z Gubałówki, zwiedzanie miasta i spacer pod słynną Wielką Krokiew. To tylko niektóre atrakcje Zakopanego.

Z Zawoi blisko jest też w malownicze Pieniny. Te piękne, emanujące zielenią góry zachwycają wiele osób. Wizyta w zamku Dunajec w Niedzicy to niezapomniana nauka historii w terenie. Wspaniałe widoki jeziora położonego w górach zapewnią doskonałe zdjęcia pamiątkowe z wycieczki. Atrakcji takiego programu nie sposób wyliczyć. To zresztą tylko przykłady z oferty. Zielone szkoły w górach są po prostu dobrym i niedrogim rozwiązaniem dla każdej szkoły.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij