Egzotyczna wycieczka – gdzie wyjechać na rajskie plaże i po nowe wrażenia

Egzotyczna wycieczka – gdzie wyjechać na rajskie plaże i po nowe wrażenia

Wyjazdy egzotyczne stają się od kilku lat coraz bardziej popularną formą spędzania wakacji. Nie da się ukryć, że pogoda w Europie, szczególnie w naszej jej części, nie zawsze sprzyja odpoczynkowi. Do tego wiele osób najbliższe rejony już zwiedziło i teraz szuka nowych doświadczeń. I tu właśnie pojawiają się oferty egzotycznych wycieczek, które doskonale trafiają w potrzeby wypoczynku nad ciepłym morzem oraz poznawania nowych miejsc.

Egzotyka – połącz wypoczynek z odkrywaniem nowych miejsc

Egzotyczne kierunki wyjazdów dają możliwość łączenia wypoczynku na najpiękniejszych plażach świata z poznawaniem fascynującej przyrody, kultury i kuchni krajów z najdalszych zakątków ziemi. Dla Europejczyka to zupełnie inny świat, którego trzeba się trochę nauczyć, a który jednocześnie ma niezwykłą moc przyciągania. Tropikalne dżungle i ich mieszkańcy, barwne rafy koralowe z bogactwem ryb, rozgwiazd i innych stworzeń, żółwie, krokodyle, ale także podglądane na sawannach słonie, lwy, bawoły czy zebry to przyroda, którą zna się głównie z ogrodów zoologicznych lub filmów przyrodniczych. Tu jest na wyciągnięcie ręki i naciśnięcie przycisku migawki w aparacie. Safari na Sri Lance lub w Tanzanii z widokiem na ośnieżony szczyt Kilimandżaro do jedyne takie doświadczenie w życiu.

Oprócz wspaniałej dzikiej przyrody egzotyczne wycieczki, takie jak oferowane przez biuro podróży Planet Escape, pozwalają zanurzyć się w miejscową kulturę. Podczas pobytów na Sri Lance, w Tajlandii, Indonezji, na Kubie czy Filipinach można ruszyć z indywidualnym przewodnikiem na odkrywanie tajemnic każdego z tych miejsc. Czekają tajemnicze, czasem ukryte z dala od ludzkich siedzib świątynie, zabytki dawnych kultur, opuszczone miasta i miejsca kultu, ale także tętniące życiem miasta, w których lokalny klimat miesza się z wpływami kolonialnymi. Niezwykłym doświadczeniem są wizyty na lokalnych targach sprzedających zarówno produkty spożywcze, jak i rękodzieło. To, jak powstają przyprawy, herbata czy lokalne przysmaki, można też zobaczyć na plantacjach albo w fabrykach produkujących czekoladę, cygara albo rum. Każda z takich wypraw daje oczywiście możliwość zaopatrzenia się w oryginalne produkty, które mogą być doskonałą pamiątką z podróży.

Rajskie plaże i beztroski odpoczynek

Niemal każde z egzotycznych miejsc na mapie turystycznego świata daje możliwość odpoczynku na rajskich plażach. Wyglądają jak z obrazka, z jasnym piaskiem, błękitnym morzem i zielonymi palmami. Wiele z nich nie jest jeszcze przesadnie zatłoczonych i można odpoczywać w całkowitym spokoju.

Wyspy, takie jak Zanzibar (https://planetescape.pl/kraj/tanzania-i-zanzibar/), Sri Lanka, Filipiny, Mauritius lub Seszele oferują Gościom dostęp do doskonałych hoteli i dużej gamy dodatkowych atrakcji i aktywności. Pobyt nad ciepłym morzem to nie tylko plażowanie, ale także możliwość nurkowania i snorkowania, uprawiania różnych sportów wodnych, pływania kajakami, odbywania wycieczek łodziami i katamaranami. Hotele dysponują świetnie rozwiniętym zapleczem w postaci centrów spa, salonów masażu, siłowni oraz basenów z krystaliczną wodą. Łączenie wypoczynku ze zwiedzaniem pozwala uniknąć jednostajności, a jednocześnie nie czuć zmęczenia zbyt długim pozostawaniem w podróży. W końcu wakacje są od wypoczynku.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij