Dokąd wybrać się w rejs jachtem Najciekawsze destynacje w Chorwacji i Grecji

Wybierając się nad piękne i stosunkowo czyste wybrzeże Chorwacji i decydując się na czarter jachtu, warto wiedzieć, które destynacje są pod tym względem najciekawsze. Niewątpliwie cała Dalmacja jest piękna, ale w zależności od tego, czy zależy nam dodatkowo na zwiedzaniu po zawijaniu do portu, czy tylko na atrakcjach morskich w tym nurkowaniu, możemy wybrać odpowiednią trasę. Podobnie rzecz ma się z rejsami po Morzu Śródziemnym u wybrzeży Grecji. Zatem jakie destynacje będą najciekawsze? 

Aktywny wypoczynek na morzu – nurkowanie i sporty wodne 

Wybierając czarter jachtów w Chorwacji i Grecji nie trzeba być skazanym na samo żeglowanie. Te rejony mają wiele do zaoferowania amatorom sportów wodnych. Zatem w jednej z marin można wypożyczyć skuter, albo narty wodne i cieszyć się adrenaliną podczas rejsu łodzią motorową. Oczywiście ten kto był w Chorwacji i Grecji zachwyca się czystością wód, w których nurkowanie jest prawdziwą przyjemnością. Decydując się na nurkowanie w Chorwacji zdecydowanie warto wybrać okolice wyspy Krk. Tutaj można nurkować w jaskiniach, oglądać rafę Adriatyku, czy wraki w Zatoce Kvarnerski Zaljev. Oczywiście do nurkowania z akwalungiem trzeba posiadać odpowiednie przeszkolenie, a niektóre miejsca są dostępne jedynie dla zaawansowanych nurków.   

Z kolei w Grecji świetnym miejscem do zwiedzania podwodnego świata jest wyspa Korfu. Tutaj również można podziwiać wraki, rafę Morza Śródziemnego, a także podwodny świat jaskiń. Tu będziesz mógł zacumować wyczarterowany jacht w Marinie Gouvia.  

Zwiedzanie i podziwianie monumentalnych budowli – jaką trasę rejsu wybrać?    

Oczywiście nie samymi wodnymi atrakcjami człowiek żyje, dlatego warto wybrać miejsce, gdzie będzie można zobaczyć zapierające dech w piersiach monumenty, których w Chorwacji, a już szczególnie w Grecji nie brakuje. Jeśli chodzi o Dalmację na chorwackim wybrzeżu to warto zacumować w Splicie i obejrzeć Pałac Dioklecjana oraz zabytkową zabudowę Śródmieścia. Tutaj architektura pochodząca z czasów średniowiecza może nas zachwycić. Z kolei w Grecji warto zwiedzić zarówno Korfu ze świątynią Artemidy, jak i Mykonos z jego „Małą Wenecją”.  Oczywiście wybierając Krk czy Korfu można połączyć aktywny wypoczynek na morzu z aktywnym wypoczynkiem na lądzie, a kiedy znudzi się zwiedzanie skorzystać z jednej z plaż, a potem powrócić w dalszy rejs. Takie wakacje mogą być niewątpliwie fascynujące, a że pogoda w tych rejonach dopisuje można je odbyć w okresie letnim, ale i jesiennym, nawet do końca października.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here