Bądź smart - kup wakacje first minute i ubezpiecz je od rezygnacji

Bądź smart – kup wakacje first minute i ubezpiecz je od rezygnacji

Wielu z nas po powrocie z ferii od razu zaczyna myśleć o wakacjach. Po kilku zimowych miesiącach marzymy o rozgrzanej słońcem plaży, palmach i ekscytujących wycieczkach w nieznane. Zaplanowany wyjazd pozwala przetrwać wiosenną chlapę, spadek formy, przeziębienia, nawał pracy, a nawet gorszy humor szefa… Jeśli coś nas powstrzymuje przed zakupem biletu lotniczego i rezerwacją hotelu, to tylko strach przed nieoczekiwanymi zdarzeniami, które pokrzyżują nam plany. Nieustająco zadajemy sobie pytanie: czy na pewno nic się nie wydarzy? Tego niestety, przewidzieć się nie da. Ubezpieczenia turystyczne także ubezpieczenia turystyczne online wyeliminują ten problem w kilka minut, zabezpieczając twoje wydatki przed nagłymi wypadkami (np. chorobą w rodzinie, utratą pracy, problemami z ciążą). Możesz mieć pewność, że nawet w najbardziej zaskakujących sytuacjach, nie stracisz pieniędzy i odwołanie podróży, choć zawsze jest nerwowe i nieprzyjemne, zakończy się jedynie zmianą daty, a nie przekreśleniem planów o dalekich i bliskich wyprawach, ze względu na utratę funduszy.

Z biurem i osobno

Polisy turystyczne to propozycja dla tych, którzy mają już skonkretyzowane plany na najbliższe podróże i chcą skorzystać z atrakcyjnych ofert typu first minute. Wszystko jedno, czy kupujesz wakacje w biurze turystycznym, czy samodzielnie poszukujesz biletów lotniczych i noclegów np. w butikowych, klimatycznych hotelach poza utartymi szlakami. Ubezpieczenia w podróży są przeznaczone dla wszystkich turystów. Rozczarowanie spowodowane koniecznością rezygnacji z tak długo oczekiwanego wyjazdu byłoby dotkliwym ciosem. Zdecydowanie lepiej tego uniknąć, zwłaszcza że to naprawdę proste. Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji to szeroka ochrona przed stratą finansową na wypadek wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem, jak i w jego trakcie. Jeżeli musisz zrezygnować z wyjazdu, ubezpieczyciel zwróci udokumentowane wydatki na wyjazd, bilety, noclegi, a także pieniądze wydane na czarter jachtu, kurs nurkowy czy dodatkowe wycieczki. Czasami coś pokrzyżuje nasze plany także w trakcie pobytu. Dzięki Kosztom Rezygnacji możesz anulować wyjazd albo przerwać go, odzyskując niewykorzystane pieniądze.

Wybierz najszerszy zakres ubezpieczenia

Zastanawiasz się, co może się wydarzyć? Ubezpieczyciele mają gotowe zestawienie najczęstszych przypadków. Listę otwierają nagłe choroby, nieszczęśliwe wypadki ubezpieczonego, współuczestnika podróży lub osób im bliskich, kradzieże, utrata pracy a nawet choroba psa. Ale trzeba też powiedzieć, że ubezpieczenie chroni na wypadek najbardziej dramatycznych zdarzeń takich jak śmierć. Jeśli wybierzesz najszerszy zakres ubezpieczenia, znajdzie się w nim też ewentualność aktu terrorystycznego, do którego doszło w kraju będącym celem podróży lub w pobliżu. Analizując kilka ostatnich lat i ciągłe zmiany na mapie bezpieczeństwa najbardziej popularnych turystycznych kierunków to naprawdę istotny zapis w ubezpieczeniu, który warto wziąć pod uwagę. Jeśli decydujesz się na zakup ubezpieczenia na wyjazd przez Internet, dopytaj, czy jest to przewidziane także w twojej polisie. Jeśli nie, ubezpieczenia podróżne online z pewnością możesz rozszerzyć, a dopłata nie powinna istotnie podwyższać składki. Niepewność przy planowaniu wakacji z wyprzedzeniem towarzyszy też często kobietom w ciąży. Komplikacje czy przyśpieszony termin porodu też będą wystarczającym powodem do wypłaty ubezpieczenia.

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne?

Najłatwiej i najszybciej przez Internet. To często wariant atrakcyjniejszy nie tylko finansowo, ale też pod względem zakresu oferowanych usług. Ubezpieczyciele mogą sobie pozwolić na obniżkę cen lub dodatkowe świadczenia, bo ponoszą niższe koszty funkcjonowania na rynku. Zakup ubezpieczenia online jest także mniej wymagający czasowo i wygodny, ponieważ polisę można zakupić w dzień wyjazdu, a nawet w drodze na lotnisko.

Kiedy kupić ubezpieczenie na podróż przez Internet?

Najlepiej od razu przy okazji kupowania wyjazdu. Po pierwsze mamy pewność, że w razie nieprzewidzianych zdarzeń nie stracimy pieniędzy ani możliwości do wyjazdu. Odzyskując poniesione koszty, łatwo możemy po prostu zmienić datę wyjazdu, bez rezygnowania z planów i podróżniczych marzeń. Po drugie płacąc za wyjazd, bilety, rezerwacje, koszt ubezpieczenia nie stanie się dodatkowym obciążeniem, a naturalną częścią składową kosztów wyjazdu, która nie wywraca naszego budżetu do góry nogami (w tzw. ogólnym rozrachunku waży najmniej). Jeśli jednak odłożysz temat na później, upewnij się w ogólnych warunkach ubezpieczenia, do jakiego momentu przed wyjazdem możesz dokupić polisę. Warto wówczas nastawić w kalendarzu przypomnienie na kilka dni przed takim deadlinem. Wielu ubezpieczycieli przestrzega np., że polisę można kupić w dowolnym terminie od zakupu podróży pod warunkiem, że do wyjazdu zostało więcej niż określona ilość dni. Sprawdź i zamiast martwić się, co będzie, jeśli wydarzy się coś złego i nie pojedziemy, po prostu ciesz się oczekiwaniem. Energię zaś wykorzystaj na poszukiwanie świetnych lokalnych knajpek, wypożyczalni rowerów i miejsc, o których wiedzą tylko wtajemniczeni i blogerzy, specjalizujący się w odkrywaniu najpiękniejszych zakątków świata.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij