Gdzie wyjechać na narty, aby nauczyć się jeździć i doskonalić swoje umiejętności

Gdzie wyjechać na narty aby nauczyć się jeździć i doskonalić swoje umiejętności?

Jazda na nartach to jeden z ulubionych, obok snowboardu, zimowy sport Polaków. Choć na pozór może wydawać się trudny, warto spróbować go będąc w każdym wieku. Kluczem jest znalezienie odpowiedniego miejsca oraz szkółki jazdy z wykwalifikowanymi instruktorami.

Gzie nauczyć się jeździć na nartach?

Osobom, które dopiero uczą się jazdy na nartach dużej różnicy nie zrobi to czy skorzystają z bardziej płaskich polskich stoków, czy zróżnicowanych i stromych alpejskich. Jazdę zawsze zaczyna się na łagodnych, jednostajnie nachylonych, szerokich stokach. Warto zdecydować się na mało uczęszczane miejsce. Polskie góry mają świetne warunki do nauki jazdy na nartach. Miastami posiadającymi bardzo dobrą infrastrukturę są Wisła i Istebna. Ponadto położona nieopodal szkoła narciarska w Szczyrku oferuje naukę jazdy na nartach dla początkujących. Warto jednak pamiętać, że są to bardzo popularne kurorty, dlatego na stokach może być tłoczno. Na naukę jazdy na nartach można także zdecydować się na Podhalu, np. w Bukowinie Tatrzańskiej, Witowie oraz Zakopanem. Godnymi uwagi miejscowościami w Beskidzie są także: Dwie Doliny, Puławy, Rytro oraz Tylicz. Na uwagę początkujących narciarzy mogą zasługiwać także sudeckie kurorty: Czarna Góra, Karpacz i Zieleniec.

Na co zwrócić uwagę wybierając szkółkę narciarską?

Najważniejszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę podczas wybierania szkółki narciarskiej, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, jest sprawdzanie, czy posiada ona licencję, która wydawana jest przez Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego (SITN PZN). Stanowi uprawienie do udzielania lekcji jazdy na nartach. Ważny jest także czas posiadania licencji – im dłużej, tym bardziej doświadczona szkółka. Wybierając odpowiednie miejsce, należy skupić się także na tym, dla jakiej grupy wiekowej organizują zajęcia, a także jakie są opinie byłych kursantów. Dobrym wyborem jest szkółka posiadająca własną wypożyczalnię sprzętu. Nie mniej ważnym aspektem jest zapoznanie się z cennikiem oraz dokładnie sprawdzenie co zawiera się w cenie lekcji oraz jak wygląda jej przebieg. Ciekawym pomysłem jest wykupienie lekcji grupowych wraz z rodziną lub przyjaciółmi, którzy również nie potrafią jeździć na nartach. Takie lekcje są zazwyczaj tańsze. Dodatkowo pojawia się możliwość wzajemnego dopingowania się lub motywowania poprzez rywalizację. Na zakończenie lekcji grupowych bardzo często szkółki organizują minizawody narciarskie.

Czy warto skorzystać z pomocy instruktora?

Uważamy, że pomoc instruktora dla początkujących osób jest niezbędna. Pozwala to na uniknięcie kontuzji, o które łatwo podczas samodzielnej nauki. Ponadto warto zaznaczyć, ze rady przekazywane przez instruktora będą rzetelne i wiarygodne. Bazując na informacjach i poradach udzielanych przez rodzinę czy znajomych podczas uczenia się jazdy na nartach mogą spowodować wykształcenie się złych nawyków, które mogą znacząco utrudniać jazdę, a także uniemożliwiać dalszy rozwój umiejętności. Warto zapamiętać, że nawet bardzo dobrze jeżdżące osoby niebędące instruktorami mogą nie posiadać umiejętności powalających na rzetelne przekazywanie wiedzy. Skorzystanie z lekcji z instruktorem, mimo iż kosztowne, jest najlepszą metodą nauczenia się bezbłędnej jazdy na nartach w krótkim czasie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij