Albania - kraj zyskujący dużą popularność jako wakacyjna destynacja

Albania – kraj zyskujący dużą popularność jako wakacyjna destynacja

Wybór miejsca, w którym warto spędzić wakacje, nie jest łatwym zadaniem. Polacy choć chętnie spędzają urlop w ojczystym kraju, to w ostatnich latach coraz chętniej decydują się na wakacje za granicą.

Albania jest jednym z kierunków. Wakacje w tym kraju wyróżniają się przystępnymi cenami oraz pięknymi widokami, dzięki czemu nasi rodacy chętnie zwiedzają bałkańskie okolice. Zwiedzanie Albanii poleca się osobom, którym oprócz wypoczynku zależy na zwiedzaniu.

Co warto zwiedzić podczas wczasów w Albanii?

Będąc na wczasach w Albanii koniecznie należy udać się do miasta Durres, w którym znajduje się największy w kraju port. Panuje tam niezwykła atmosfera, która przyciąga rzesze turystów. Najatrakcyjniejsze i najchętniej odwiedzane przez turystów jest miasto Saranda, które leży na południu kraju. Do Sarandy również często przypływają promem turyści, będący na wakacjach na greckiej wyspie Korfu, ponieważ miejscowości znajdują się niedaleko siebie, a ceny promu nie są wysokie. W sezonie centrum jest dość zatłoczone, więc osoby, które oczekują ciszy i spokoju, powinny udać się na obrzeża tego miasta.

Chętnie odwiedzanych miastem jest także Ksamil, ze względu na nadmorski klimat miejscowości jest to świetnie miejsce dla miłośników plażowania. Dla fanów natury polecamy rejs statkiem po Jeziorze Koman, otoczony wysokimi górami. Jest to jedna z największych atrakcji, a widoki krajobrazów zachwycają podróżujących.

Informacje praktyczne dotyczące wakacji w Albanii

Najwięcej turystów na wczasy do Albanii przyjeżdża oczywiście w okresie wakacyjnym. Jednak osoby, które wolą spędzić urlop poza sezonem mogą wypocząć również wiosną i jesienią, ponieważ średnie temperatury w maju, wrześniu i październiku wynoszą ponad 20 stopni. Jadąc na wczasy do Albanii z biurem podróży, nie trzeba się martwić o nocleg oraz transport, więc to jest duże ułatwienie dla turystów, którzy preferują taką formę wypoczynku. Osobom, które chcą również zwiedzić inne miejsca niż te, w których nocują, poleca się korzystanie w wycieczek fakultatywnych dostępnych w większości biur podróży (np. www.europol.com.pl/albania). Warto zwiedzać także mniejsze miasteczka, ponieważ jest to przepiękny kraj o zróżnicowanym krajobrazie. Zachwycające widoki oraz wspaniała atmosfera, która tam panuje, z pewnością sprawi, że wczasy w Albanii to będzie dobrze spędzony czas.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij