Wynajem długoterminowy samochodów jest świetną alternatywą dla posiadania własnego samochodu

Wynajem długoterminowy samochodów jest świetną alternatywą dla posiadania własnego samochodu

Obecnie nie trzeba mieć własnego auta, aby móc się komfortowo i bezpiecznie przemieszczać. Można zdecydować się na wynajem krótkoterminowy samochodu w celu przetestowania go przed zakupem, odbycia podróży służbowej lub spotkania się z kontrahentem i zaimponowania mu pojazdem klasy premium. Jeśli ktoś ma jednak zamiar korzystać z auta nie tylko w doraźnych sytuacjach, to korzystniejszy będzie dla niego wynajem średnioterminowy samochodu, który trwa zwykle do 24 miesięcy. Jak widać, auto może być użytkowane w ramach abonamentu lub dzierżawy w zamian za ustalony wcześniej czynsz najmu.

  • Wynajem długoterminowy samochodów jest coraz bardziej popularny
  • Jest to świetna alternatywa dla posiadania własnego samochodu
  • Samochody wynajmowane na długi okres czasu są zwykle nowe i w dobrym stanie technicznym
  • Korzystanie z usług wypożyczalni samochodów jest bardzo proste
  • Wynajem samochodu może być tańszy niż posiadanie go na własność

Wynajem długoterminowy samochodów jest coraz bardziej popularny

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wynajem długoterminowy samochodu ze względu na liczne zalety tego rozwiązania. Każdego roku rośnie liczba klientów wypożyczalni pojazdów. Zmienia się mentalność konsumentów odnośnie zakupu auta. Zamiast posiadania lepsze staje się użytkowanie i to pod wieloma względami. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, klientów indywidualnych i biznesowych. Ogromny wybór sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Zgodnie ze statystykami w skali roku wzrost floty samochodów pochodzących z wynajmu długoterminowego wyniósł aż 9% i cały czas odnotowuje się tendencje wzrostowe.

Jest to świetna alternatywa dla posiadania własnego samochodu

W przypadku wynajmowania auta wszystko ogranicza się do wybrania preferowanego modelu, załatwienia formalności i comiesięcznego uiszczania ustalonej płatności. Klient decyduje, jakim samochodem chce jeździć i przez jaki okres go używać. Możliwe staje się przetestowanie rozmaitych pojazdów. Nie trzeba martwić się, że zakupione auto używane będzie wadliwe i wymagać kosztownych napraw. Znika też problem z utratą wartości samochodu i problemami z jego późniejszą odsprzedażą. Nie ponosi się szarego kosztów eksploatacyjnych. Wystarczy płacić co miesiąc ratę, a na zakończenie umowy istnieje opcja wykupienia samochodu lub zmienienia go na lepszy/nowszy model. Jeśli ktoś nie chce zamrażać gotówki lub po prostu nie dysponuje dużym kapitałem na zakup samochodu, to warto zdecydować się na jego wypożyczenie.

Samochody wynajmowane na długi okres są zwykle nowe i w dobrym stanie technicznym

Wypożyczalnie pojazdów mogę pochwalić się bogatą i zróżnicowaną ofertą, co pozwala na znalezienie auta dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Samochody z floty są nowe i sprawdzone, gotowe do jazdy, renomowanych marek. Klient nie musi martwić się o stan techniczny, wypożyczalnia dba o regularne serwisowanie aut, ich ubezpieczenie, zmiany ogumienia zgodnie z porą roku. Do wyboru są rozmaite modele aut osobowych, klasy premium, sportowych.

Korzystanie z usług wypożyczalni samochodów jest bardzo proste

W przypadku wynajmu samochodów można liczyć na ograniczenie formalności do minimum. Cały proces wypożyczenia pojazdu został mocno zautomatyzowany i przyspieszony. Można nawet liczyć na usługę door-to-door, czyli zamówienie pojazdu pod konkretny adres, o ustalonej godzinie. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, wystarczy zarezerwować auto przez internet lub telefonicznie. Jak widać, jest to niezwykle wygodne i szybkie. Potrzebne będzie prawo jazdy, karta płatnicza i wykonanie przelewu weryfikacyjnego w celu potwierdzenia danych. Wszystkim można zająć się we własnym zakresie, w dowolnym momencie miejscu. Jeśli ktoś potrzebuje pozyskać jak najszybciej niezawodne auto, to warto zapoznać się z ofertą wypożyczalni online i dokonać rezerwacji. Przebiega ona w zalewie kilku krokach.

Wynajem samochodu może być tańszy niż posiadanie go na własność

Jako że zakup nowego samochodu, szczególnie klasy premium, wiąże się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów, to w wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie go na określony czas. Znikają dodatkowe koszty związane z utrzymaniem auta w postaci przeglądu, ubezpieczenia, wymiany opon, serwisowania, naprawy. Miesięczna rata wynajmu auta jest niższa niż w przypadku finansowania za pomocą kredytu lub leasingu. Raty za wynajem długoterminowy auta nie są oprocentowane, co przekłada się na spore oszczędności. Po wpłaceniu udziału własnego można liczyć na jeszcze niższą ratę. Trzeba też pamiętać, że drogiego auta nie ubezpieczy się tanio. Dobrowolna polisa OC to za mało, z kolei autocasco w przypadku auta klasy premium wiąże się z dużym wydatkiem. Cena wynajmu jest bardzo atrakcyjna, szczególnie długoterminowego. Można liczyć często na pozyskanie samochodu po cenie niższej niż rynkowa. W przypadku przedsiębiorców możliwe staje się rozliczanie wynajętego samochodu w firmowych kosztach. Co przekłada się na kolejne oszczędności.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij