Kołobrzeg – miejsce, w którym warto spędzić urlop
Miasto zadowoli nawet najbardziej wymagających wczasowiczów. Jest pełne uzdrowisk, zieleni oraz atrakcji. Kołobrzeg, choć kojarzy się wyłącznie z plażowaniem, ma coś więcej do odkrycia. W tym mieście na pewno nie będziesz się nudzić, nawet wtedy, gdy pogoda nie dopisuje. Poza tym to destynacja odpowiednia na każdą porę roku nie tylko latem.
Kołobrzeg to jedno z najpiękniejszych miast, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie – senior, rodzina z małymi dziećmi czy też zakochana para. Mnóstwo plaż, atrakcji, zabytków, sklepów i restauracji to nie lada gratka do wczasowiczów. Można tu dostać najlepsze w świeże ryby, unikatową biżuterię z bursztynem i poznać ciekawą historię polskiego wybrzeża. Warto zarezerwować komfortową lokalizację, np. domek nad morzem Kołobrzeg, by mieć zaledwie kilkaset metrów do plaży i wszystko w jednym miejscu. Czym jeszcze zachęca Kołobrzeg?
Najpiękniejsze plaże Kołobrzegu
W sezonie letnim na plaży w Kołobrzegu wyznaczane są trzy kąpieliska wyróżniające się czystością i przyjaznym wyposażeniem. W 2010 roku kąpielisko Kołobrzeg zostało odznaczone Błękitną Flagą – wyróżnieniem, które otrzymują nadmorskie akweny działające z poszanowaniem dla środowiska naturalnego oraz spełniające wymogi co do czystości, bezpieczeństwa, jakości wody, informacji i infrastruktury. W Kołobrzegu na plaży można wynająć kosze plażowe i leżaki, zapewniające pełen komfort odpoczynku. Dzieci mogą nadmiar energii wyładować na dmuchanych zabawkach, trampolinach i wodnych ślizgawkach. Smaczne jedzenie oferują pobliskie bary. Częstym celem spacerowiczów jest jednak romantyczne molo oraz ujście rzeki Parsęty, gdzie statki wpływają do portów.
Po zdrowie do Kołobrzegu
Miasto słynie przede wszystkim z dużej liczby uzdrowisk i sanatoriów. W samym Kołobrzegu i okolicach znajdują się źródła wody mineralnej oraz solanki, które mają optymalne stężenie chlorku soli. Jest on wykorzystywany do nawilżania ciała oraz uzupełnienia niedoborów sodu i chloru powstających w trakcie zabiegów chirurgicznych. Pomaga także w stanach odwodnienia (biegunka, wymioty) oraz używa się go do inhalacji. Występuje w postaci ampułek, sprayu, saszetek do płukania nosa, kropli do oczu oraz wlewu dożylnego. W Kołobrzegu znajdują się także bogate pokłady borowiny, gdzie leczy się przede wszystkim choroby górnych dróg oddechowych, krążenia i choroby stawów.
Kołobrzeg pełen zabytków
Stare budynki, przy których warto się zatrzymać to nie tylko ratusz, ale także katedra. Kościół pochodzi z XIV wieku i jest wybudowany w stylu gotyckim. Jego najcenniejszymi elementami są: świecznik siedmioramienny z 1327 roku, chrzcielnica z 1355 roku, trzy ołtarze z drewna z XV i XVI wieku oraz płaskorzeźba „Ostatnia wieczerza”. Dodatkowy atutem jest również możliwość wejścia na wieżę kościoła i zobaczenie całej panoramy miasta. Dużą atrakcją jest latarnia morska, która powstała w 1666 roku. Całkowicie zniszczona podczas II wojny światowej, została odbudowana i obecnie ma 26 m wysokości, a z jej wieży roztacza się panorama na Morze Bałtyckie i port. Dużym zainteresowaniem cieszy się spore oceanarium oraz Muzeum Oręża polskiego, w którym odnajdą się fani żołnierskich eksponatów – broni, mundurów i pojazdów.