Jak szukać promocji, zniżek na bilety lotnicze

Jak szukać promocji, zniżek na bilety lotnicze?

Dzisiaj, aby polecieć na drugi koniec świata, wcale nie trzeba wydać na to ogromnych pieniędzy. Da się natrafić na świetne promocje, by nabyć bilety lotnicze w okazyjnych cenach. Jak szukać? Jakimi zasadami się kierować podczas poszukiwań, aby natrafić na zniżki? Podpowiadamy!

Zniżki na bilety lotnicze

W internecie jest wiele stron, na których można wyszukać loty. Nie brakuje również takich, które stworzono, aby umożliwić zaplanowanie podróży tak, by wyszła jak najtaniej. Przykładowo bilety lotnicze ze zniżkami znajdziesz na biletylotnicze.pl. Sprawdź, gdzie możesz polecieć, nie wydając na to majątku. Porównaj propozycje przewoźników i postaw na najtańszy lot. Zyskuj wykupując dodatkowe opcje.

Jak szukać promocji na bilety lotnicze?

Przede wszystkim zanim zacznie się poszukiwanie tanich lotów, warto zdać sobie sprawę z tego, jak właściwie to robić. Istotne jest to, by korzystając ze stron przewoźników lub serwisów, które umożliwiają wyszukiwanie lotów wielu linii, używać przeglądarki internetowej w trybie prywatnym. Dzięki temu strony nie gromadzą o Tobie danych. Jakich? Przede wszystkim miejsca zamieszkania, preferowanego miejsca wylotu, kierunku, daty wyjazdu i powrotu. Dlaczego to takie ważne? Otóż okazuje się, że jeśli system „zauważy”, że zależy Ci na jakimś terminie czy destynacji – będzie pokazywał wciąż tak samo wysoką cenę. Właśnie dlatego zdecydowanie lepiej jest się ukryć podczas sesji. Są tacy, którzy wręcz zalecają, by skorzystać z VPN.

Kiedy polować na tanie loty?

Kolejną zasadą jest to, by nie szukać biletów w weekend. Zaleca się, by przeglądać strony przewoźników i wyszukiwarki lotów w środku tygodnia. Idealnie, jeśli są to godziny poranne. Chodzi po prostu o to, by sprawdzać ceny lotów w momencie, gdy nie robi tego nikt inny. Jest zdecydowanie większa szansa, że wówczas ceny będą niższe niż w weekend, gdy większość z nas ma chwilę, by skorzystać z internetu, w tym – planować podróże lub po prostu szukać promocji.

Elastyczność kluczem do tanich biletów lotniczych

Kolejną kwestią jest termin wylotu i powrotu. W sytuacji, gdy jest się elastycznym i można wylecieć dwa dni wcześniej lub później, ma się zdecydowanie większe szanse na znalezienie tanich lotów. Właśnie dlatego lepiej nie wpisywać w wyszukiwarkę konkretnej daty, a sprawdzać ceny lotów na przestrzeni całego miesiąca, jaki by nas interesował. Dzięki temu istnieje duża szansa, że znajdzie się lot w atrakcyjnej cenie. Może się zdarzyć, że bardziej korzystne będzie np. wydłużenie pobytu. Dobrze to wszystko sprawdzić, a nie upierać się przy konkretnym terminie.

Nie można zapominać i o miejscu wylotu oraz powrotu. Jeśli ma się większą elastyczność co do lotniska, wówczas również można sporo zyskać. Oczywiście najczęściej najtaniej będzie, jeśli wyleci się z jednego, a wróci na inne lotnisko. Zdarza się, że opłacają się przesiadki. W kwestii doboru miejsca istotne jest też to, by nie bać się małych lotnisk. Owszem, często są one znacznie gorzej położone, ale np. wynajmując samochód wcale nie trzeba się tego obawiać. Właśnie dzięki temu jest szansa na znacznie niższe ceny.

Samo miejsce, to również możliwość wyszukiwania lotów nie do konkretnej destynacji, ale po prostu – wszędzie. Jeśli nie ma się z góry wybranego miejsca, a chce się po prostu polecieć za granicę, by zwiedzić nowy kraj, poznać jego kulturę, wówczas łatwiej o natrafienie na wyjątkowo okazyjną ofertę cenową.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij