Jak spędzić wrześniowy weekend Święto Szlaku Zabytków Techniki – INDUSTRIADA 2020 już niedługo!

Jak spędzić wrześniowy weekend? Święto Szlaku Zabytków Techniki – INDUSTRIADA 2020 już niedługo!

Zbliża się koniec września, a razem z nim wyczekiwana XI edycja święta Szlaku Zabytków Techniki, które odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiegoktóre odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Po raz kolejny industrialne obiekty przygotują ciekawe atrakcje dla miłośników przemysłowych historii, rodzin z dziećmi, a także… fanów natury! To ostatnie może być zaskakujące dla wielu osób, w tym roku jednak motywem przewodnim INDUSTRIADY jest właśnie związek natury z przemysłem. 26 września zaproszeni są więc wszyscy, którzy chcą ciekawie spędzić weekend w województwie śląskim!

INDUSTRIADA 2020 – jedyny taki festiwal w Polsce!

Święto Szlaku Zabytków Techniki to jeden z większych festiwali dziedzictwa przemysłowego w całej Europie, celebrowany już od ponad 10 lat. Dla uczestników przygotowywane są koncerty, warsztaty, wykłady oraz happeningi, jest to także często okazja do zwiedzenia na co dzień niedostępnych atrakcji w obiektach. INDUSTRIADA to jednak przede wszystkim święto szlakowych obiektów i to na nich skupia się cała uwaga – to one w końcu łączą przeszłość oraz teraźniejszość, a w tym roku zaprezentują również jak splatają się dwa różne i pozornie odrębne światy. Natura zawita do Zabytków Techniki, a tegoroczni goście nie raz zadadzą sobie pytanie, czy tak naprawdę kiedykolwiek stamtąd odeszła. Jakie hitowe atrakcje zapewni tegoroczny festiwal? Śląsk to region zróżnicowany zarówno pod względem historii, jak i kultury. Dlatego też obiekty Szlaku z pewnością zaskoczą wielu uczestników, zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie znają obiektów i muzeów województwa śląskiego!

Atrakcje podczas tegorocznej INDUSTRIADY – co oferują zabytki przemysłowe?

26 września do uczestnictwa w festiwalu na Śląsku zaprosi 36 obiektów. W sobotę, 26 września, jak zwykle będzie można odwiedzić obiekty takie jak Muzeum Śląskie, katowickie osiedle Nikiszowiec, Park Tradycji w Siemianowicach Śląskich oraz Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, oraz wiele, wiele innych. Otwarcie INDUSTRIADY odbędzie się w Zabrzu, w Sztolni Królowa Luiza, która również należy do chętnie odwiedzanych zabytków przemysłowych. Zostanie tam uruchomiona jedna z najstarszych w Europie zabytkowych maszyn parowych, a z jej wnętrza wydobędzie się pomarańczowy dym. Pasjonaci techniki koniecznie niech zwiedzą kolejki wąskotorowe w Bytomiu oraz w Rudach – w tym roku w obiektach tych będzie można m.in. zajrzeć wewnątrz lokomotywy oraz poczuć się jak prawdziwy maszynista. Na finał uczestnicy zaproszeni są do Tych, do Browaru Obywatelskiego. INDUSTRIADA 2020 zakończy się koncertem Mery Spolsky oraz specjalnym pokazem mappingu. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci – w wielu miejscach, podczas przeróżnych warsztatów, będą mogły one wykazać się kreatywnością i nauczyć zupełnie nowych, ciekawych umiejętności!  

Jak spędzić wrześniowy weekend Święto Szlaku Zabytków Techniki – INDUSTRIADA 2020 już niedługo!

Odwiedź Szlak Zabytków Techniki podczas INDUSTRIADY!

Ze względu na epidemię COVID-19 święto Szlaku Zabytków Techniki zostało w tym roku przeniesione na wrzesień. Ta edycja z pewnością będzie się różnić od poprzednich, jednak emocji nie zabraknie – o to i o bezpieczeństwo uczestników zadbali organizatorzy. Ze względu na obostrzenia oraz zmieniającą się sytuację niektóre zabytki przemysłowe mogą być w dniu festiwalu na Śląsku nieczynne, dlatego warto być na bieżąco z komunikatami. Informacje o dostępności obiektów, darmowym transporcie oraz programie można znaleźć na stronie industriada.pl i w mediach społecznościowych. Tegoroczna INDUSTRIADA już niedługo – do zobaczenia na Szlaku Zabytków Techniki!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij