Jak dbać o swoje zdrowie?

Jak dbać o swoje zdrowie?

Dbałość o zdrowie jest ważna już dla najmłodszych dzieci. I bardzo mądrze, gdy rodzice starają się temu dobrze przyglądać. To przecież może sprawiać, że później udzielają nam fachowej pomocy. Jest ona związana z przedstawieniem korzyści wynikających z dbania o swoje zdrowie, dietę i ćwiczenia. Gdy dzieci dostrzegają stałą opiekę rodziców w tym zakresie, to na pewno wyciągają cenne wnioski. I pozostają w ich umyśle na całe życie. Od czego więc powinno się zacząć?

Jesteś tym, co jesz

jesteś tym co jesz czyli zdrowa dieta

Znane powiedzenie, ale często nie bierzemy je sobie do serca. I właśnie to sprawia, że po pewnym czasie nasze osiągnięcia stają się znacznie słabsze. Zaczynamy przybierać na wadze, nasza kondycja fizyczna słabnie. Nie jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu, więc również poczucie naszej wartości okazuje się niskie. Czy jednak tak musi być w naszym przypadku? Oczywiście, że nie. Możemy przecież postawić na zdrowe odżywianie każdego dnia. I już dzięki temu nie przekraczać dziennej normy spożytych kalorii.

W tym kierunku moglibyśmy nawet zdecydować się na wizytę u dietetyka. Przecież on będzie mógł znacznie lepiej zapoznać się z naszym ciałem. A to pozwoli mu ocenić, ile kalorii powinniśmy spożywać. A zarazem przedstawi poszczególne produkty żywnościowe, które musimy unikać, a z którymi szczególnie się zaprzyjaźnić. Gdy jesteśmy podatki później na takie odżywianie, to zaczyna ono przynosić wspaniałe wyniki. I co najważniejsze, czujemy się z tym naprawdę dobrze. Mamy lepsze samopoczucie, a każdego dnia czujemy się lekko. O wiele łatwiej jest nam wywiązać się z przeróżnych zadań czy obowiązków, które posiadamy. Nie byłoby to możliwe, gdybyśmy objadali się ciężkimi posiłkami, produktami żywnościowymi. Od tego staramy się już odchodzić.

Pij dużo wody

Pij dużo wody

Lekarze potwierdzają, że przyczyną wielu chorób i schorzeń jest nieodpowiednia ilość płynów w organizmie. Jeśli więc zależy nam na tym, aby dbać o zdrowie, to powinniśmy każdego dnia monitorować, ile wody spożywamy. To następnie pozwoli nam przekonać się, jakie zaległości musimy nadrobić w tym kierunku. Zdarza się, że spożywanie dużej ilości wody pozwoli nam cieszyć się lepszą kondycją psychiczną. Będziemy również lepiej przygotowani pod względem sportowym. Doda nam energii i sprawi, że wszystkie organy wewnętrzne będą mogły działać tak, jak należy.

Możemy na swoje urządzenie przenośne, na przykład smartfon, zainstalować specjalną aplikację, która przypomina nam o spożyciu odpowiedniej ilości wody każdego dnia. Jeśli więc w nawale obowiązków o tym zapomnimy, to otrzymamy konkretne powiadomienia, co okazuje się bardzo skuteczne.

Trenuj niemalże codziennie

Do trenowania czasami musimy się przekonywać. Natomiast nie powinniśmy się przed tym wzbraniać. Przecież to właśnie aktywność sprawia, że nasz organizm czuje się o wiele lepiej. Zaczynamy go lepiej rozumieć. Pozyskujemy lepsze myślenie. I staramy się później znacznie lepiej dbać o siebie nawzajem.

Jeśli dostrzegamy, że mamy bóle kręgosłupa czy innych mięśni, to możemy do treningu wdrożyć ćwiczenia, które pozwolą nam je wyeliminować. Tutaj pozytywnie, jeśli skorzystamy z pomocy trenera personalnego czy fizjoterapeuty. On będzie mógł dokładnie zwrócić naszą uwagę na pewne ćwiczenia. Ukaże te, które szczególnie powinniśmy wykonywać. A zarazem przedstawić ćwiczenia, których musimy unikać.

Ćwiczenie bez żadnego planu i wskazówek profesjonalistów może tak naprawdę zagrozić naszemu zdrowiu. Tym bardziej nie powinniśmy zmierzać w tym kierunku.

Czy naprawdę warto dbać o zdrowie?

czy warto dbać o zdrowie?

Dieta, ćwiczenia, ciągłe ograniczanie się. Czy warto jest wysilać się w tym kierunku przez całe życie? Czy nie lepiej byłoby odpuścić? Na pewno będziemy mieli wielokrotnie problem z takim myśleniem. Natomiast dobrze, jeśli staramy się je szybko odrzucić. I pomyślmy wtedy o wszelkich korzyściach, które uzyskujemy dzięki zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej.

Pomyślmy również, jakie ma to przełożenie na nasze samopoczucie, nastawienie do życia oraz na wygląd zewnętrzny. Gdy widzimy obraz tych wszelkich korzyści, to następnie łatwiej jest nam dalej zadbać o dyscyplinę w tym kierunku. Powodzenia!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij