Jak dbać o jakość snu w hotelach i podczas podróży?

Jak dbać o jakość snu w hotelach i podczas podróży?

Coraz częściej podróżujemy – zarówno w interesach, jak i w ramach wypoczynku. Niezależnie od celu naszej podróżny, warto już dziś wiedzieć, jak zadbać o zdrowy sen poza domem. Jest to niezwykle, gdyż wpływa on na prawidłowe funkcjonowanie organizmu w ciągu dnia. Zatem o czym warto wiedzieć?

Jak wyspać się w czasie podróży?

Czasem nie da się uniknąć senności, znużenia czy zmęczenia w czasie podróży i marzymy jedynie o tym, aby choć na chwilę przymknąć oczy. Niestety, sen w samochodzie, pociągu lub samolocie nie należy do najwygodniejszych, gdyż często kończy się bólem kręgosłupa. A jak można tego uniknąć? Przede wszystkim zaplanujmy swoja podróż tak, aby móc uniknąć spania w środkach transportu. Może wiązać się to z częstymi przystankami lub dodatkowymi noclegami. Niestety, nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Wówczas świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju wspomagacze dostępne na rynku. Mowa tutaj m.in. o:

  • opasce na oczy,
  • zatyczkach do uszu,
  • poduszkach podróżnych,
  • kocach.

Zdrowy sen w hotelu – o czym należy pamiętać?

Istnieje wiele zasad higieny snu, które pozwalają na zwiększenie jego jakości. Zazwyczaj stosujemy je w swojej sypialni, a niekoniecznie w hotelowym pokoju. A o czym warto pamiętać? Przede wszystkim:

  • zarezerwujmy pokoje niepołączone, czyli bez drzwi przechodnich lub cienkich ścian,
  • zakładajmy na drzwi wywieszkę “nie przeszkadzać”,
  • postawmy na biały szum, który ułatwi zasypianie,
  • zabierzmy swoją poduszkę, jeśli możemy.

Inną kwestią jest łóżko hotelowe. Odgrywa ono kluczową rolę w zagwarantowaniu nam zdrowego i spokojnego wypoczynku. Zazwyczaj są wyposażone w jak najbardziej uniwersalne materace do spania, jednak nie zawsze nam to wystarczy. Zatem, jak zwiększyć komfort swojego wypoczynku? Najlepiej poprzez materac nawierzchniowy!

Materac nawierzchniowy – dlaczego warto w niego zainwestować?

Materac nawierzchniowy stanowi cienką, najczęściej kilkucentymetrową matę wypełnioną unikalną pianką. Przeważnie używa się ich do ochrony materaca głównego, a także zwiększenia komfortu wypoczynku na kanapie, tapczanie czy podłożu do spania, które jest nieodpowiednio dopasowane do naszych potrzeb. Oznacza to, że świetnie sprawdza się w mieszkaniach wynajmowanych oraz osób, które tymczasowo przebywają w danym miejscu. Z uwagi na to, warto zabrać je ze sobą w podróż i używać w łóżkach hotelowych! Nie ma z tym żadnego problemu, gdyż są lekkie i nie ma problemu z ich rolowaniem.

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że na zdrowy sen przeznaczamy średnio ⅓ swojego życia. Z uwagi na to, warto już dziś wiedzieć, jak zadbać o jakość wypoczynku – zwłaszcza w podróży!

Artykuł sponsorowany.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij