HistoryLand - zabawki i technologia w służbie edukacji i zabawy

HistoryLand – zabawki i technologia w służbie edukacji i zabawy

Stara prawda głosi, że nauka jest najbardziej skuteczna wtedy, gdy łączy się z zabawą. Bardzo głęboko wzięli ją sobie do serca twórcy parku edukacyjnego HistoryLand. Dzieci mogą w nim zapoznać się z najbardziej istotnymi momentami z polskich dziejów poprzez interakcję z przedstawiającymi je instalacjami wykonanymi z klocków LEGO. Taka forma uczestnictwa w wystawie nie ma zbyt wiele wspólnego z tym, co znamy z tradycyjnych muzeów. Jakie technologie pozwalają sprawić, że plastikowe makiety i postaci ożywają na oczach obserwatorów?

Gogle do wirtualnej rzeczywistości

VR, czyli rzeczywistość wirtualna, to już nie przyszłość, a teraźniejszość rozrywki i edukacji. W przypadku wystawy HistoryLand jest ona bardzo ważnym uzupełnieniem. Dzięki goglom dowiadujemy się czegoś więcej o przedstawianych miejscach. Możemy na przykład zobaczyć ważną z punktu widzenia wydarzeń historycznych lokację z lotu ptaka. Pozwala to połączyć wizję stworzoną dzięki ciężkiej pracy przygotowujących wystawę artystów z rzeczywistością. W ten sposób HistoryLand staje się jeszcze bardziej przekonującym i zapadającym w pamięć doświadczeniem. 

Interaktywny mapping

Projekcja obrazów na przestrzennych obiektach jest atrakcją mogącą przyciągnąć rzesze zainteresowanych. Dzieje się tak wszędzie tam, gdzie odbywają się pokazy na znanych budynkach. Mapping w HistoryLand życie w statyczne makiety wykonane z klocków LEGO. Ta technologia pozwala nadać dynamizmu nieobecnego w innych wystawach tego typu. Co najważniejsze, to oglądający sterują służącym do wyświetlania obrazów sprzętem. Ten aspekt również został więc oparty na interakcji.

Technologia 360 stopni

Dzięki systemowi ekranów otaczających poszczególne instalacje możemy poczuć, że jesteśmy w samym środku wydarzeń! Ma to niebagatelne znaczenie dla emocjonalnego odbioru przeżyć i pozwala zapamiętać je na dłużej. Dzięki tej technologii możemy przeżyć bitwę pod Grunwaldem – oczywiście całkowicie bezpiecznie. Nie ma chyba lepszego sposobu na poznanie tego kluczowego dla historii Europy wydarzenia.

HistoryLand to atrakcja nie tylko dla dzieci. Z pewnością znakomicie będą się na niej bawić również ich rodzice lub zaangażowani na tę okazję opiekunowie. Dla najmłodszych może to być pierwsza szansa na zapoznanie się z historią kraju, w którym przyszło im żyć. Z pewnością zrodzi to wspomnienia, które zostaną z nimi na lata. Wszystko to dzięki sprawnemu połączeniu nowoczesnej techniki i pozornie banalnego tworzywa, jakim są plastikowe klocki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij