Easy Surf - Buty neoprenowe

Deska to dopiero początek: jakie wyposażenie jest potrzebne surferowi?

Do udanego i bezpiecznego wypadu surfingowego nie wystarczają tylko nasze własne umiejętności i dobrze wybrane wybrzeże. Warto również zaopatrzyć się w odpowiedni ekwipunek, zwłaszcza gdy dopiero zaczynamy naszą przygodę z tym sportem wodnym. Co zatem powinniśmy zabrać ze sobą na surfingowy wypad?

Surfing, podobnie jak wiele innych sportów, wymaga odpowiedniego podejścia w kwestii zaopatrywania się ekwipunek przydatny w jego uprawianiu. Doświadczeni surferzy zalecają zabieranie ze sobą gadżetów i ekwipunku, który nie tylko sprawią, że surfowanie będzie przyjemniejsze, ale również poprawią nasze bezpieczeństwo. Przyjrzymy się bliżej jaki ekwipunek powinien znaleźć się w surferskiej torbie.

Smycz to podstawa

O tym jak istotne jest nabycie wysokiej jakości stroju do surfingu raczej nie trzeba nikogo przekonywać – przy okazji takiego zakupu pamiętajmy jednak, by nie kierować się walorami estetycznymi, a jakością wykonania. Mniej oczywistą kwestią — przynajmniej dla nowicjusza — może być konieczność nabycia tzw. smyczy surferskiej. To elastyczna linka łącząca surfera z jego deską. Dzięki niej, nawet gdy spadniemy z deski, ta nam nie odpłynie. Linka powinna być przynajmniej tak długa, jak nasza deska. Taka długość nie tylko gwarantuje, że przy spadaniu nie zostaniemy uderzeni przez pociągniętą przez nas deskę, ale i również zapewnia nam sporo miejsca do manewru po upadku. Dobra smycz może nas uratować przed naprawdę niebezpiecznymi sytuacjami, zatem nie warto oszczędzać na jej zakupie.

Przed zimnem i słońcem

Potencjalne urazy w wodzie to nie jedyne zagrożenia dla zdrowia, przed którymi warto się zabezpieczyć. Warto również ochronić się przed słońcem inwestując w zestaw kremów do opalania. Jeżeli zaś planujemy surfować w mniej słonecznym klimacie, niezbędny jest zakup rękawiczek, kapturów oraz butów, które ochronią nas przed zimnem i wiatrem. Ciekawym rozwiązaniem w takich miejscach są buty neoprenowe, które zarówno chronią przed utratą ciepła, jak i ułatwiają utrzymanie się na desce. Buty neoprenowe dostępne są w różnych wariantach, a każdy z nich zapewnia znakomitą ochronę przed urazami stopy. Z tego względu buty neoprenowe świetnie nadają się na wypady w nowe, niesprawdzone jeszcze przez nas dokładnie miejsca, w których nie jesteśmy pewni co do typu dna.

Chronimy uszy

Jeżeli w planach mamy surfowanie po zimniejszych wodach, zdrowie, a ściślej mówiąc — nasz słuch — pomogą także ochronić specjalne surferskie zatyczki do uszu. Ochronią nas przed nabawieniem się choroby znanej jako „ucho surfera”. Polega ona na wykształcaniu się wewnątrz ucha małych kosteczek, co w najgorszym wypadku może doprowadzić do całkowitej utraty słuchu. Z bardziej zaawansowanych technologicznie gadżetów warto wspomnieć również o specjalnych zegarkach dla surferów, które pozwalają obliczać takie parametry jak częstotliwość uderzenia fal, ich wysokość, a także prędkość wiatru. Z kolei surferów z zacięciem twórczym z pewnością zainteresują liczne kamery wodoodporne, które pozwolą im zaistnieć na YouTubie czy Instagramie.

Podsumowując: szykując się na surferski wypad, warto wyposażyć się – zwłaszcza, gdy dopiero zaczynamy przygodę z tym sportem — w ekwipunek, który nie tylko ułatwi nam surfowanie, ale również zwiększy nasze bezpieczeństwo. Smycz surferska o odpowiedniej długości ułatwi nam życie, gdy spadniemy z deski, rękawiczki czy buty neoprenowe ochronią przed zimnem i urazami, a specjalistyczne zatyczki surferskie przed utratą słuchu. Dopiero tak przygotowani możemy rozważać takie dodatki jak kamerka czy smartwatch.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij