Easy Surf - Buty neoprenowe

Do udanego i bezpiecznego wypadu surfingowego nie wystarczają tylko nasze własne umiejętności i dobrze wybrane wybrzeże. Warto również zaopatrzyć się w odpowiedni ekwipunek, zwłaszcza gdy dopiero zaczynamy naszą przygodę z tym sportem wodnym. Co zatem powinniśmy zabrać ze sobą na surfingowy wypad?

Surfing, podobnie jak wiele innych sportów, wymaga odpowiedniego podejścia w kwestii zaopatrywania się ekwipunek przydatny w jego uprawianiu. Doświadczeni surferzy zalecają zabieranie ze sobą gadżetów i ekwipunku, który nie tylko sprawią, że surfowanie będzie przyjemniejsze, ale również poprawią nasze bezpieczeństwo. Przyjrzymy się bliżej jaki ekwipunek powinien znaleźć się w surferskiej torbie.

Smycz to podstawa

O tym jak istotne jest nabycie wysokiej jakości stroju do surfingu raczej nie trzeba nikogo przekonywać – przy okazji takiego zakupu pamiętajmy jednak, by nie kierować się walorami estetycznymi, a jakością wykonania. Mniej oczywistą kwestią — przynajmniej dla nowicjusza — może być konieczność nabycia tzw. smyczy surferskiej. To elastyczna linka łącząca surfera z jego deską. Dzięki niej, nawet gdy spadniemy z deski, ta nam nie odpłynie. Linka powinna być przynajmniej tak długa, jak nasza deska. Taka długość nie tylko gwarantuje, że przy spadaniu nie zostaniemy uderzeni przez pociągniętą przez nas deskę, ale i również zapewnia nam sporo miejsca do manewru po upadku. Dobra smycz może nas uratować przed naprawdę niebezpiecznymi sytuacjami, zatem nie warto oszczędzać na jej zakupie.

Przed zimnem i słońcem

Potencjalne urazy w wodzie to nie jedyne zagrożenia dla zdrowia, przed którymi warto się zabezpieczyć. Warto również ochronić się przed słońcem inwestując w zestaw kremów do opalania. Jeżeli zaś planujemy surfować w mniej słonecznym klimacie, niezbędny jest zakup rękawiczek, kapturów oraz butów, które ochronią nas przed zimnem i wiatrem. Ciekawym rozwiązaniem w takich miejscach są buty neoprenowe, które zarówno chronią przed utratą ciepła, jak i ułatwiają utrzymanie się na desce. Buty neoprenowe dostępne są w różnych wariantach, a każdy z nich zapewnia znakomitą ochronę przed urazami stopy. Z tego względu buty neoprenowe świetnie nadają się na wypady w nowe, niesprawdzone jeszcze przez nas dokładnie miejsca, w których nie jesteśmy pewni co do typu dna.

Chronimy uszy

Jeżeli w planach mamy surfowanie po zimniejszych wodach, zdrowie, a ściślej mówiąc — nasz słuch — pomogą także ochronić specjalne surferskie zatyczki do uszu. Ochronią nas przed nabawieniem się choroby znanej jako „ucho surfera”. Polega ona na wykształcaniu się wewnątrz ucha małych kosteczek, co w najgorszym wypadku może doprowadzić do całkowitej utraty słuchu. Z bardziej zaawansowanych technologicznie gadżetów warto wspomnieć również o specjalnych zegarkach dla surferów, które pozwalają obliczać takie parametry jak częstotliwość uderzenia fal, ich wysokość, a także prędkość wiatru. Z kolei surferów z zacięciem twórczym z pewnością zainteresują liczne kamery wodoodporne, które pozwolą im zaistnieć na YouTubie czy Instagramie.

Podsumowując: szykując się na surferski wypad, warto wyposażyć się – zwłaszcza, gdy dopiero zaczynamy przygodę z tym sportem — w ekwipunek, który nie tylko ułatwi nam surfowanie, ale również zwiększy nasze bezpieczeństwo. Smycz surferska o odpowiedniej długości ułatwi nam życie, gdy spadniemy z deski, rękawiczki czy buty neoprenowe ochronią przed zimnem i urazami, a specjalistyczne zatyczki surferskie przed utratą słuchu. Dopiero tak przygotowani możemy rozważać takie dodatki jak kamerka czy smartwatch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here