CCC Team: Czujemy wsparcie kibiców

CCC Team: Czujemy wsparcie kibiców

Drużyna CCC Team udanie rozpoczęła sezon w UCI WorldTour, nazywanej kolarską Ligą Mistrzów. Kolarze mistrzowskiej drużyny podkreślają, że wsparcie ze strony kibiców jest dla nich niezwykle ważne i motywuje ich do zwiększonego wysiłku na trasach kolarskich wyścigów.

Tegoroczna edycja UCI WorldTour weszło już w decydującą fazę. Za nami m.in. wyścigi Volta a Catalunya w hiszpańskiej Katalonii, wymagający tour Paryż-Nicea, czy flandryjski Omloop Het Nieuwsblad, w którym lider CCC Team Greg Van Avermaet zajął drugie miejsce (wygrał też jeden z etapów touru w Walencji). Niedawno zakończony Giro di Italia rozpoczął serię najważniejszych i najsłynniejszych, a przy tym najbardziej wymagających wyścigów wieloetapowych.

Talent, wyszkolenie i głowa

Zawodowi kolarze zgodnie przyznają, że w całym sezonie, obejmującym kilkadziesiąt wyścigów, ważne jest nie tylko przygotowanie fizyczne i wyszkolenie, ale też motywacja.

– Nie da się ukryć, że przygotowanie mentalne w przypadku takich rozgrywek jak UCI WorldTour jest niezwykle ważne – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Team. – Wszyscy nasi kolarze mają ponadprzeciętne organizmy, do tego są świetnie wyszkoleni i przygotowani do trudów sezonu, ale wyścigi „rozgrywa się” również w głowie. Bez odpowiedniego przygotowania mentalnego trudno o sukces w kolarstwie.

CCC Team: Czujemy wsparcie kibiców

Kibice wspierają CCC Team

Na szczęście kolarze mistrzowskiej drużyny CCC Team także pod tym względem wyglądają na świetnie przygotowanych. Pomaga im w tym w ogromnym stopniu wsparcie ze strony kibiców CCC Team, a także pracowników znanej obuwniczej sieci (pracuje w niej łącznie aż 8 tys. osób!), która jest sponsorem tytularnym drużyny.

– Zawodnicy są niesamowicie zmotywowani – podkreśla Piotr Wadecki. – Wspierają się nawzajem, dużo rozmawiają, mają też oparcie we wszystkich osobach związanych na co dzień z teamem: fizjoterapeutami, kucharzami, mechanikami. Ale to wsparcie ze strony kibiców jest najważniejsze, daje zawodnikom największy „power”.

CCC Team: Czujemy wsparcie kibiców

Najważniejsze wyścigi dla CCC Team

Zdaniem Wadeckiego, jednego z najlepszych polskich kolarzy w historii, a obecnie dyrektora sportowego CCC Team, wsparcie ze strony kibiców zawodnicy widzą na każdym kroku: zarówno podczas treningów i wyścigów, jak też w internecie i mediach społecznościowych.

Co więcej, kibice wspierają zawodników także jeżdżąc na rowerze – dzięki „wykręcanym” przez nich kilometrom w dedykowanej aplikacji, mogą oni bowiem dołączyć do konkursu ZOBACZ KONKURS, którego zwycięzcy mogą obejrzeć z bliska (jako członkowie ekipy technicznej CCC Team) najważniejsze kolarskie wyścigi. Za nami wyjątkowa wizyta pierwszej  trójki  zwycięzców na Giro d’Italia, a przed nami nagrody w postaci spotkań z drużyną na Tour de France i Vuelta de Espana. Specjale forma rodzinnego kibicowania CCC Team jest przewidziana na nasz Tour de Pologne

– Kolarze widzą, jak wiele osób utożsamia się z ekipą. Kibice jeżdżą na wyścigi, przyglądają się treningom, wspierają „naszych” w internecie – mówi Piotr Wadecki. – Dzięki temu, że kibiców jest coraz więcej, motywacja zawodników znacząco rośnie i jestem przekonany, że przełoży się na wyniki całego zespołu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij