CCC Team: Czujemy wsparcie kibiców

Drużyna CCC Team udanie rozpoczęła sezon w UCI WorldTour, nazywanej kolarską Ligą Mistrzów. Kolarze mistrzowskiej drużyny podkreślają, że wsparcie ze strony kibiców jest dla nich niezwykle ważne i motywuje ich do zwiększonego wysiłku na trasach kolarskich wyścigów.

Tegoroczna edycja UCI WorldTour weszło już w decydującą fazę. Za nami m.in. wyścigi Volta a Catalunya w hiszpańskiej Katalonii, wymagający tour Paryż-Nicea, czy flandryjski Omloop Het Nieuwsblad, w którym lider CCC Team Greg Van Avermaet zajął drugie miejsce (wygrał też jeden z etapów touru w Walencji). Niedawno zakończony Giro di Italia rozpoczął serię najważniejszych i najsłynniejszych, a przy tym najbardziej wymagających wyścigów wieloetapowych.

Talent, wyszkolenie i głowa

Zawodowi kolarze zgodnie przyznają, że w całym sezonie, obejmującym kilkadziesiąt wyścigów, ważne jest nie tylko przygotowanie fizyczne i wyszkolenie, ale też motywacja.

– Nie da się ukryć, że przygotowanie mentalne w przypadku takich rozgrywek jak UCI WorldTour jest niezwykle ważne – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Team. – Wszyscy nasi kolarze mają ponadprzeciętne organizmy, do tego są świetnie wyszkoleni i przygotowani do trudów sezonu, ale wyścigi “rozgrywa się” również w głowie. Bez odpowiedniego przygotowania mentalnego trudno o sukces w kolarstwie.

CCC Team: Czujemy wsparcie kibiców

Kibice wspierają CCC Team

Na szczęście kolarze mistrzowskiej drużyny CCC Team także pod tym względem wyglądają na świetnie przygotowanych. Pomaga im w tym w ogromnym stopniu wsparcie ze strony kibiców CCC Team, a także pracowników znanej obuwniczej sieci (pracuje w niej łącznie aż 8 tys. osób!), która jest sponsorem tytularnym drużyny.

– Zawodnicy są niesamowicie zmotywowani – podkreśla Piotr Wadecki. – Wspierają się nawzajem, dużo rozmawiają, mają też oparcie we wszystkich osobach związanych na co dzień z teamem: fizjoterapeutami, kucharzami, mechanikami. Ale to wsparcie ze strony kibiców jest najważniejsze, daje zawodnikom największy “power”.

CCC Team: Czujemy wsparcie kibiców

Najważniejsze wyścigi dla CCC Team

Zdaniem Wadeckiego, jednego z najlepszych polskich kolarzy w historii, a obecnie dyrektora sportowego CCC Team, wsparcie ze strony kibiców zawodnicy widzą na każdym kroku: zarówno podczas treningów i wyścigów, jak też w internecie i mediach społecznościowych.

Co więcej, kibice wspierają zawodników także jeżdżąc na rowerze – dzięki “wykręcanym” przez nich kilometrom w dedykowanej aplikacji, mogą oni bowiem dołączyć do konkursu ZOBACZ KONKURS, którego zwycięzcy mogą obejrzeć z bliska (jako członkowie ekipy technicznej CCC Team) najważniejsze kolarskie wyścigi. Za nami wyjątkowa wizyta pierwszej  trójki  zwycięzców na Giro d’Italia, a przed nami nagrody w postaci spotkań z drużyną na Tour de France i Vuelta de Espana. Specjale forma rodzinnego kibicowania CCC Team jest przewidziana na nasz Tour de Pologne

– Kolarze widzą, jak wiele osób utożsamia się z ekipą. Kibice jeżdżą na wyścigi, przyglądają się treningom, wspierają “naszych” w internecie – mówi Piotr Wadecki. – Dzięki temu, że kibiców jest coraz więcej, motywacja zawodników znacząco rośnie i jestem przekonany, że przełoży się na wyniki całego zespołu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here